Něco o nás

Začínala jsem před lety s ovčáky.

Můj první pes byla vlkošedá fena NO bez PP Dina, kterou jsem dostala v roce 1984 pod stromeček. Byla to skvělá fena a strašně moc mě naučila. S touto fenou jsem se zúčastnila Mistrovství mládeže podle ZVV2 ve Starém Plzenci, rok si nepamatuji, výsledek také ne, ale bedna to nebyla. S touto fenou jsem později složila zkoušky ZV3, OP2 a SP2.

Další fena, se kterou jsem závodila byla vlkošedá německá ovčanda Cris Ha-Ja-Da, se kterou jsem složila zkoušky IPO 3, SchH 3, a tato fena byla také spolu s fenou Bety z Malšského údolí (IPO 3, SCHH 3) zakladatelkou chovu v mojí chovatelské stanici "Bílý trpaslík".
V této chovné stanici bylo odchováno 10 vrhů NO a jeden vrh belgických ovčáků - malinois. Jsem pyšná na to, že psi i feny z mojí chovatelské stanice byli úspěšní na závodech a později i v chovu: němečtí ovčáci Betty Bílý trpaslík, Cyril Bílý trpaslík, Denny Bílý trpaslík, Dax Bílý trpaslík, Dyk Bílý trpaslík, Daisy Bílý trpaslík, Frank Bílý trpaslík, Greg Bílý trpaslík, Gina Bílý trpaslík, Cher Bílý trpaslík, Charlie Bílý trpaslík a maliňáci Aimy a Arés Bílý trpaslík.

Můj nejúspěšnější závodník byl Greg Bílý trpaslík, se kterým jsem úspěšně závodila na úrovni Mistrovství ČR IPO a Mistrovství ČKNO. Mezi naše největší úspěchy patří 4. místo na Výběrovém závodě na MČR IPO v Krchlebech v roce 2006, kde byl Gregovi zadán titul Res. CACT a 3. místo na Výběrovém závodě na MČR IPO v roce 2006 v Třinci.

A pak v roce 2017 přišla Ema - Savannah Bohemia Angel.

Přivezla jsem si ji z Vysočiny, z CHS Bohemia Angel.

Společně jsme se začaly učit výcvik trochu jinak. Ema je úžasná fenka se skvělým rodokmenem. Její babičkou je Caly z Choče (First Lady Aldamity X Tjottes Buffalo Bandit) a matkou Lucy My Choco Love Bohemia Angel a otcem Multišampion Lee Grand Sarblet, ale o tom dále.

Tyto stránky jsou jen její. Zatím, protože se společně chystáme na náš první vrh.